Edukacja

  • 28 września 2022
  • wyświetleń: 4842

[FOTO] W UM młodzież poznawała tajniki działania samorządu

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach uczestniczyli w praktycznej lekcji wiedzy o społeczeństwie. We wtorek 27 września młodzież wraz z nauczycielem Stanisławem Golą odwiedzili Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkali się m.in. z burmistrzem Marianem Błachutem, uczestniczyli także w obradach czechowickiej Rady Miejskiej.

W UM młodzież poznawała tajniki działania samorządu - 27.09.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 rozpoczęli swoją nietypową lekcję WOS-u od uczestnictwa w sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Później odwiedzili burmistrza Mariana Błachuta w jego gabinecie. Ósmoklasiści rozmawiali z gospodarzem naszej gminy na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Młodzież zawitała jeszcze w biurze przewodniczącego Rady Miejskiej i kilku wydziałach Urzędu Miejskiego. Na koniec ósmoklasiści wysłuchali prelekcji przygotowanej przez pracowników wydziału zarządzania kryzysowego, ochrony ludności i spraw obywatelskich oraz wydziału promocji. Przewodniczką po urzędowych korytarzach była Magdalena Kruzel-Jurczyk, naczelnik wydziału organizacyjnego i kadr.

Stanisław Gola, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, w przeszłości organizował już takie wyjazdowe lekcje. - Chodzi o to, żeby uczniowie w praktyce zobaczyli jak funkcjonuje samorząd i władze gminy - mówi nauczyciel "czwórki".

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.