Edukacja

  • 13 października 2022
  • 17 października 2022
  • wyświetleń: 6370

W ZSTiL powstanie strzelnica. Jest dofinansowanie z MON

Prawie 200 tys. zł pozyskał powiat bielski w konkursie "Strzelnica w powiecie 2022" Ministerstwa Obrony Narodowej. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach.

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych Twoją drogą do przyszłości
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych Twoją drogą do przyszłości · fot. zstil.eu


- Warto zaznaczyć, że mówimy o strzelnicy laserowej. To w praktyce symulator strzelania, a więc bez użycia naboi. Nie ma możliwości, żeby ktoś zrobił krzywdę sobie czy innej osobie - mówi Dorota Nikiel z zarządu powiatu, odpowiedzialna za oświatę.

Strzelnica ma powstać w pomieszczeniach przyziemia czechowickiej "resortówki". - Zaraz obok miejsca, w którym kilkanaście lat temu istniała strzelnica tradycyjna. W nowym obiekcie będą 4 stanowiska do strzelania - zauważa Nikiel.

W ramach lekcji edukacja dla bezpieczeństwa mają z niej korzystać uczniowie tej placówki oraz innych szkół, prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Kolejne jej zastosowanie, to popularyzacja w powiecie bielskim dyscypliny sportu jaką jest strzelectwo sportowe.

Bielskie starostwo pozyskało ok. 80% kosztów całego przedsięwzięcia. Reszta będzie pochodziła z budżetu powiatu.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.