Edukacja

  • 2 listopada 2022
  • wyświetleń: 4380

Powiat z 1,7 mln zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej

Prawie 1,7 mln zł na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach pozyskało bielskie starostwo z ministerstwa sportu. Właśnie ruszyły roboty budowlane przy ul. Traugutta. To drugie źródło zewnętrzne w przypadku tej inwestycji.

ZSTiL
Powiat z 1,7 mln zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej


Powiat bielski, który jest organem prowadzącym czechowicką szkołę o środki zewnętrzne na tę salę gimnastyczną stara się od kilku lat! - To nasza największa placówka, w której uczy się ok. tysiąca uczniów. Przypomnę, że połączyliśmy dwa nasze technika. Dlatego uparcie składaliśmy wniosek o dotacje, gdzie tylko było to możliwe. Opłaciło się, bardzo się z tego cieszymy i dziękujemy - mówi Dorota Nikiel z zarządu powiatu, odpowiedzialna za oświatę. Obecnie młodzież korzysta z 2 małych sal i boisk zewnętrznych.

To był czwarty wniosek od 2018 r. składany w tej sprawie ministerialnym programie "Sportowa Polska". Trzy poprzednie nie zyskały aprobaty. Teraz udało się pozyskać 1 688 200 zł. Ta wiadomość przyszła po tym, jak rozstrzygnięto przetarg na budowę sali gimnastycznej, wart prawie 5,5 mln zł i rozpoczęły się roboty. Wcześniej 3 mln zł pracownicy Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej pozyskali z innego programu rządowego- z Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. Brakujące 800 tys. zł powiat bielski dołoży z własnego budżetu.

Najważniejsza informacja jest taka, że sala gimnastyczna powinna być gotowa w listopadzie 2023 r.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.