Edukacja

  • 9 stycznia 2023
  • 14 stycznia 2023
  • wyświetleń: 8558

[FOTO] "Zdrowa Rzepa" zagościła w szkołach i przedszkolach

Wraz z nowym rokiem szkolnym w szkołach i przedszkolach w naszej gminie zagościła "Zdrowa Rzepa''. To autorski projekt Elżbiety Zarębskiej dedykowany najmłodszym.

"Zdrowa Rzepa" zagościła w szkołach i przedszkolach · fot. Elżbieta Zarębska


Występowanie otyłości u dzieci i młodzieży wiąże się z poważnymi następstwami zdrowotnymi. Stąd program profilaktyczny polegający na zwiększeniu świadomości dzieci na temat zdrowego stylu życia oraz promowania zdrowych nawyków żywieniowych. W warsztatach udział wzięło 653 dzieci z terenu gminy Czechowice-Dziedzice. "Zdrowa Rzepa" odwiedziła 19 placówek edukacyjnych. Najmłodsi przyjęli program entuzjastycznie i chętnie w nim uczestniczyli.

Zajęcia realizowane były we współpracy z Biurem ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem zajęć jest wykształcenie w dzieciach zdrowych nawyków żywieniowych, edukacja w zakresie zdrowego stylu życia i zdrowych wyborów, uświadomienie uczniom zachowań ryzykownych i niebezpiecznych, do których zalicza się między innymi ograniczona lub brak aktywności fizycznej.

- Program realizowany jest w sposób interaktywny, ciekawy dla uczniów z wykorzystaniem rekwizytów, strojów, multimediów oraz aktywnych form przekazu gier, zabaw, guizów. Ten rodzaj profilaktyki pozytywnej wpisuje się także w działalność zapobiegającą tzw. uzależnieniom od czynności. Dzieci poznawały alternatywne sposoby aktywności i zabawy bez używania telefonu i komputera - wyjaśnia Elżbieta Zarębska.

- Wszystkim małym odkrywcom, z którymi spotkałam się w tegorocznej edycji projektu, bardzo dziękuję.
Dziękuję również nauczycielom i dyrektorom 19 placówek oświatowych za pomoc w realizacji warsztatów
- dodała autorka projektu "Zdrowa Rzepa".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.