Edukacja

  • 16 marca 2023
  • wyświetleń: 5295

Otrzymali pieniądze na stworzenie zielonej pracowni

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął dziewiątą edycję konkursu "Zielona Pracownia_Projekt" skierowanego do szkół podstawowych (klasy 4-8) i średnich z województwa śląskiego. Nowoczesną salę do nauki przedmiotów przyrodniczych będą mieli również uczniowie z Ligoty!

Wizualizacja - tak ma wyglądać "Zielona pracownia" w szkole w Brzeźcach
Przykładowa wizualizacja "Zielonej pracowni" · fot. UM Pszczyna


Z 188 zgłoszeń, które w tym roku nadesłano, jury konkursu wyłoniło 79 najbardziej ciekawych i wartościowych projektów zielonych pracowni. Na ich realizację szkoły z otrzymają łącznie prawie 940 tys. zł. Dotację w wysokości 12 000 zł otrzymała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie.

Konkurs "Zielona Pracownia_Projekt’2023" skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego, z zastrzeżeniem, że o dofinansowanie mogą ubiegać się placówki, które nie otrzymały dofinansowania w poprzednich edycjach konkursu. Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Maksymalna wysokość nagrody nie mogła przekroczyć 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu i stanowić więcej niż 12 tys. zł.

ar / czecho.pl

źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.