Edukacja

  • 13 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 5747

[FOTO] Za nami konkurs "Bezpieczni w domu, w szkole, na ulicy"

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, odbył się - cyklicznie kiedyś organizowany - Międzyszkolny Konkurs "Bezpieczni w domu, w szkole, na ulicy" przeznaczony dla uczniów klas I - III. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Marian Błachut.

Międzyszkolny Konkurs "Bezpieczni w domu, w szkole, na ulicy” · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W konkursie wzięło udział dziesięć szkół z naszej gminy, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. Uczestnicy wykazali się wiedzą obejmującą zasady świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym podczas drogi do szkoły i do domu, umiejętnego korzystania ze środków komunikacji miejskiej, bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się podczas zajęć szkolnych i na przerwach, ograniczonego zaufania wobec nieznajomych, rozsądnego korzystania z urządzeń technicznych, Internetu, zachowania bezpieczeństwa w domu i wiele innych.

Lista tegorocznych zwycięzcówKlasa 1

Dwa pierwsze miejsca:

  • Liliana Matl - SP 7 w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Hanna Janik - SP w Zabrzegu.


Miejsce drugie:

Eryk Stebel - SP 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

Klasa 2:

  • Kamil Czech - SP 4 w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Hanna Murawska - ZSP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Leon Galik - Katolicka Szkoła Podstawowa.


Klasa 3:

  • Ksawery Hulbój - SP 8 w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Filip Piotrowski - SP 3 w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Magdalena Muchacka - SP w Zabrzegu.


Po zakończeniu zmagań konkursowych dzieci wzięły udział w warsztatach o tematyce "Bezpieczni w domu, szkole, na ulicy" prowadzonych przez Grupę Ratownictwa PCK Czechowice-Dziedzice.

- Dzieciaki jak zaczarowane obserwowały scenki prezentowane przez ratowników. Poznawały wyposażenie ratownika medycznego, uczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy - układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, sprawdzania, czy poszkodowany jest przytomny, próbowały przeprowadzać resuscytację, a nawet obsługiwały defibrylator AED - podkreślają organizatorki konkursu Katarzyna Sosna i Katarzyna Kumor.

- Mamy nadzieję, że organizowany przez nas konkurs przyczyni się do propagowania i przestrzegania zasad bezpieczeństwa wśród naszych dzieci - podsumowwały.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.