Edukacja

  • 11 kwietnia 2023
  • 18 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 7994

W dwóch czechowickich szkołach odbędą się zbiórki elektrośmieci

Za nami:

15, a także 17 i 18 kwietnia w dwóch szkołach na terenie Czechowic-Dziedzic odbędą się zbiórki elektrośmieci. Pierwsza z nich w Szkole Podstawowej nr 4, a kolejna - w Zespole Szkolno-Przedszkolnym numer 1.

Zbiórka elektroodpadów
W dwóch czechowickich szkołach odbędą się zbiórki elektrośmieci


Zbiórka elektrośmieci w Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła BiałegoW sobotę, 15 kwietnia od 10.00 do 13.00 zbiórka elektrośmieci odbędzie się na parkingu Szkoły Podstawowej n4 4 przy ulicy Studenckiej 2. Pięcioosobowa drużyna z klasy 8a czyli Magda, Weronika, Martyna, Oliwier i Klaudiusz ukrywająca się pod nazwą ROBO KAPIBARY liczy, że elektrośmieci znajdą drogę do nich, a nie na śmietnik czy dzikie wysypisko.

- Zbiórka odbywa się w ramach XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Donre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2023". Celem konkursu jest budowanie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za najbliższe otoczenie, a także motywowanie do prawidłowego postępowania z elektroodpadami oraz zużytymi bateriami i akumulatorami. Bądźmy odpowiedzialni, chrońmy przyrodę - wyjaśnia opiekun grupy.

Zbiórka elektrośmieci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1Zbierany będzie sprzęt AGD i RTV: komputery, telewizory, pralki, lodówki, kuchenki radia, miksery, suszarki itp. Zbiórka potrwa od 17 do 18 kwietnia w godzinach 6.30-13.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach (ul. Chłopska 70) na parkingu z tyłu placówki.

"Moje miasto bez elektrośmieci" jest najdłużej funkcjonującym i największym ogólnopolskim programem edukującym w zakresie prawidłowego postępowania z elektrośmieciami. Biorąc udział w tym programie, przede wszystkim dbamy o środowisko, ale również mamy możliwość zdobywać kupony Funduszu Oświatowego, które szkoła może wymienić na pomoce naukowe.

Moje miasto bez elektrośmieci: zbiórka zużytego sprzętu

ar, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.