Edukacja

  • 20 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 9499

[FOTO] Zamiast sadzenia drzew - akcja ekologiczna. Warsztaty w CEE

W środę 19 kwietnia w Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach wzięli udział w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez Nadleśnictwo Bielsko oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego we współpracy z CEE.

Warsztaty ekologiczne dla uczniów SP4 w CEE Czechowice-Dziedzice - 19.04.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Tego dnia uczniowie SP4 wraz z nauczycielami, pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach i przedstawicielami Nadleśnictwa Bielsko mieli przeprowadzić akcję sadzenia drzew na terenie Górnego Lasu. Jednak ze względu na deszczową aurę i trudne warunki terenowe panujące w lesie, akcja "Sadzimy Las" została przeniesiona do czechowickiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Uczniowie w ramach warsztatów mieli okazję zapoznać się z pracą leśnika, zasadami prowadzenia gospodarki leśnej, w tym sadzenia drzew i hodowli lasu. Po przeprowadzeniu praktycznego instruktażu sadzenia drzew, młodzież posadziła sadzonki buka zwyczajnego na terenie CEE. Ponadto, uczniowie mogli poznać gminne walory przyrodnicze zwiedzając użytek ekologiczny "Czechowicką Dolinę Jaskrów" oraz jeden z najokazalszych pomników przyrody na terenie Gminy - dęba szypułkowego o nazwie "Bartek" o obwodzie pnia ponad 5 metrów.

Warsztaty ekologiczne dla uczniów SP4 w CEE Czechowice-Dziedzice - 19.04.2023
Warsztaty ekologiczne dla uczniów SP4 w CEE Czechowice-Dziedzice - 19.04.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W spotkaniu z młodzieżą wzięli udział m.in. nadleśniczy Nadleśnictwa Bielsko Michał Sztandera, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Michał Polok, naczelnik Centrum Edukacji Ekologicznej Paweł Mizera, leśniczy leśnictwa Grodziec Grzegorz Mruczek, specjalista ds. edukacji w Nadleśnictwie Bielsko Irena Polok, jak również pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa tut. Urzędu oraz pracownicy Centrum Edukacji Ekologicznej.

Partnerem przedsięwzięcia było Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.