Edukacja

  • 21 kwietnia 2023
  • 24 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 5731

[WIDEO, FOTO] Za nami gminne obchody Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji gmina Czechowice-Dziedzice przygotowała wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Gminne obchody Dnia Ziemi w CEE - 21.04.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Gminne obchody Dnia Ziemi rozpoczęły się już w środę 19 kwietnia. Tego dnia w Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach wzięli udział w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez Nadleśnictwo Bielsko oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach we współpracy z CEE.

Warsztaty ekologiczne dla uczniów SP4 w CEE Czechowice-Dziedzice - 19.04.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Dwa dni później, w piątek 21 kwietnia, również obchody Dnia Ziemi połączono z 550. urodzinami Mikołaja Kopernika. Dzieci i młodzież w Centrum Edukacji Ekologicznej odwiedził sam... Mikołaj Kopernik, w którego wcielił sekretarz Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii Jarosław Bugaj. Oczywiście jak przystało na wybitnego astronoma Mikołaj Kopernik zabrał ze sobą lunetę, dzięki czemu uczestnicy imprezy mogli zobaczyć m.in. plamy na słońcu.

Wcześniej wręczono nagrody w konkursach zorganizowanych w ramach projektu pt. "Z zapałem przeciwko zmianom klimatu - zielono-niebieska infrastruktura w Gminie Czechowice-Dziedzice" oraz konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 z okazji Roku Kopernikowskiego. Wyniku konkursu zorganizowanego przez SP nr 5 można znaleźć tutaj, z kolei wyniki konkursu zorganizowanego w ramach projektu pt. "Zapałem przeciwko zmianom klimatu - zielono-niebieska infrastruktura - w tym miejscu.Jednym z elementów piątkowego wydarzenia było odsłonięcie kolejnego w mieście znacznika południka 19 stopni długości geograficznej wschodniej, który zaznaczono przy Centrum Edukacji Ekologicznej.

W imprezie wzięli udział zastępca burmistrza Maciej Kołoczek, wicedyrektor Planetarium Śląskiego Damian Jabłeka, zastępca prezesa Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii Mirosław Danch i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach, Iwona Stańczyk.

Gminne obchody Dnia Ziemi w CEE - 21.04.2023
Gminne obchody Dnia Ziemi w CEE - 21.04.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Dzień później, w sobotnie przedpołudnie, ponad osiemdziesięciu uczestników rajdu rowerowego odbywającego się pod hasłem "Ziemia nasz dom - chrońmy ją" wystartowało spod Centrum Edukacji Ekologicznej w 34-kilometrową trasę szlakiem gminnych ciekawostek przyrodniczych. O wyprawie cyklistów portal czecho.pl informuje w tym artykule.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.