Edukacja

  • 12 maja 2023
  • 14 maja 2023
  • wyświetleń: 7040

Zakończyła się rozbudowa szkoły. Inwestycja za ponad 1,9 mln zł

Już we wrześniu dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie będą uczyć się w bardziej komfortowych warunkach. Zakończyła się rozbudowa szkoły o nowy pawilon. Obecnie prowadzone są odbiory sanitarne i przeciwpożarowe.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie po rozbudowie · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W ramach inwestycji realizowanej przez Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach dobudowany został nowy pawilon, który stał się integralną częścią szkoły. Placówka wzbogaciła się o 3 sale lekcyjne, zaplecze sanitarne oraz ciąg komunikacyjny.

Całkowity koszt rozbudowy to 1 890 360, 21 zł. Całość została pokryta ze środków budżetowych Gminy. ZOPO podpisało również umowę o dostawę mebli i wyposażenia nowej części.- Dzieci zaczną korzystać z nowych pomieszczeń od września 2023 roku. Inwestycja poprawi warunki nauki i pozwoli skrócić godziny pracy szkoły - informuje czechowicki Urząd Miejski.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.