Edukacja

  • 22 maja 2023
  • 23 maja 2023
  • wyświetleń: 5159

W Ligocie będą mieli zieloną pracownię. Jest dofinansowanie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął kolejną edycję Konkursu "Zielona pracownia". Na liście laureatów znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie!

Wizualizacja - tak ma wyglądać "Zielona pracownia" w szkole w Brzeźcach
Zielona pracownia - zdj. ilustracyjne · fot. UM Pszczyna


Na tegoroczny konkurs Zielona Pracownia wpłynęło 155 zgłoszeń, z których wybranych zostało 100 projektów. Celem konkursu jest dofinansowanie w formie dotacji wniosków dotyczących utworzenia pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. Maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 48 000 zł.

Na liście laureatów znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie, która otrzymała 47 988,28 zł na stworzenie "Doświadczalnego laboratorium młodego przyrodnika".

Przypomnijmy, jak informowaliśmy w marcu w artykule "Otrzymali pieniądze na stworzenie zielonej pracowni", ligocka Sp nr 2 otrzymała także dotacje w kwocie 12 000 zł w ramach konkursu "Zielona Pracownia_Projekt".

Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Maksymalna wysokość nagrody nie mogła przekroczyć 20 proc. kosztu całkowitego wdrożenia projektu i stanowić więcej niż 12 tys. zł.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.