Edukacja

  • 2 czerwca 2023
  • 4 czerwca 2023
  • wyświetleń: 6575

[WIDEO, FOTO] Ruszyła rozbudowa szkoły. Długo oczekiwana inwestycja

W przyszłym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach będą uczyć się w bardziej komfortowych warunkach. Kilka tygodni temu ruszyła rozbudowa szkoły na Lipowcu.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Pierwszy etap prac polegał na podłączeniu kanalizacji sanitarnej istniejącego budynku do sieci gminnej. Przedsięwzięcie było dosyć skomplikowane i wymagało wybudowania nowego przyłącza, przeróbek wewnątrz budynku szkoły oraz likwidacji niepotrzebnych już zbiorników.

Równocześnie wykonano odprowadzenie wody deszczowej, a także zlikwidowano stary, nieczynny zsyp opału, usytuowany w wewnętrznej drodze dojazdowej. Wybetonowano także filary pod przewiązkę między nowym a starym budynkiem szkolnym.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Pod koniec maja wykonawca rozpoczął wykopy pod fundamenty nowego budynku. W czerwcu, po wylaniu fundamentów, wykonawca przystąpi do prac murarskich.

W nowym, trzykondygnacyjnym skrzydle szkoły, które zostanie połączone ze starym budynkiem przewiązką na wysokości pierwszego piętra, powstanie sześć sal lekcyjnych, dwa węzły sanitarne i ciągi komunikacji wewnętrznej. Wszystkie przestrzenie w nowym budynku zostaną w pełni wyposażone.

Dodatkowo w ramach inwestycji powstanie nowy plac zabaw oraz zostanie wymienione oświetlenie w starym budynku na oświetlenie LED.

Loading...


Koszt wykonania inwestycji wynosi 4 975 644,08 zł. Rozbudowa szkoły jest współfinansowana z funduszy Polskiego Ładu.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SP nr 3

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SP nr 3" podaj