Reklama

Edukacja

  • 6 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3413

[FOTO] SP nr 8 ma 50 lat. Za nami uroczyste obchody jubileuszu

W sobotę, 27 maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach miała miejsce uroczystość Jubileuszu 50-lecia istnienia placówki. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych, osoby wspierające szkołę, nauczyciele oraz uczniowie raz z rodzicami.

Jubileusz 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach - 27.05.2023 · fot. Bartłomiej Siudak


Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Lesisku, którą odprawił ks. Marcel Jarzyna. 

Następnie na sali widowiskowej w Miejskim Domu Kultury dyrektor Marta Porębska przywitała gości. Wśród przybyłych byli m. in. burmistrz miasta i gminy Czechowice-Dziedzice, Marian Błachut, przewodniczący ZOPO Mirosław Olek, przewodnicząca związków zawodowych Urszula Gazda, przewodnicząca Osiedla "Centrum" Iwona Stępień, nauczyciele emeryci, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice, absolwenci  i przyjaciele szkoły.

Dalszą część spotkania uświetnili uczniowie klas 4 i 5, którzy wcielili się w rolę dyrektorów oraz zaprezentowali taniec z kwiatami i szarfami. Po krótkiej prezentacji historii szkoły uczniowie klas I - III pokazali swoje umiejętności w tańcu i śpiewie.

Część artystyczną zakończył występ absolwenta Sebastiana Gabrysia, który wykonał utwór Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam, gdzie byłem".

Po odśpiewaniu hymnu szkoły przez uczniów i nauczycieli wszyscy udali się do placówki. Tam pod tablicą patrona Janusza Kusocińskiego zostały złożone kwiaty.

Następnie uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani jubileuszowym tortem i innymi słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Wszyscy przybyli goście mogli również zwiedzić szkołę, podziwiać wystawę poświęconą Januszowi Kusocińskiemu, wypożyczoną z IPN, dekoracje oraz prezentacje przygotowane przez nauczycieli i uczniów. Były to m.in. wystawy zdjęć, kronik, prezentacja multimedialna. Można było wpisać się do księgi pamiątkowej.

Uroczystość jubileuszu była wspaniałą okazją do wspólnych spotkań i integracji społeczności lokalnej. Przyczyniła się również do kształtowania wśród naszych podopiecznych ducha patriotyzmu, poszerzenia wiedzy na temat historii szkoły. 27 maja 2023 roku na długo pozostanie w naszej pamięci.

Jolanta Kucharska / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.