Edukacja

  • 18 czerwca 2023
  • 21 czerwca 2023
  • wyświetleń: 4663

Kolejna zbiórka elektrośmieci w ZSP nr 2. Co można przynieść?

Za nami:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach znajdujący się przy ul. Polnej 33 kolejny raz organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbędzie się 20 i 21 czerwca w godzinach od 6.00 do 18.00.

Zbiórka elektroodpadów
Kolejna zbiórka elektrośmieci w ZSP nr 2. Co można przynieść? · fot. JK


Zbiórka odbędzie się na terenie wydzielonym po prawej stronie od głównej bramy wjazdowej do szkoły. Celem otwarcia szlabanu na teren placu zbiórki ZSP nr 2 prosi dzwonić pod nr 32 215 55 09 wew. 31.

Nieodpłatnie zbierane będą zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, które działały kiedyś na prąd lub na baterie (sprzęt AGD, jak: lodówki, pralki, mikrofalówki, tostery, miksery, czajniki, sprzęt RTV taki, jak telewizory, sprzęt nagłośnieniowy, radio, odtwarzacze DVD, sprzęt Hi FI; sprzęt IT: laptopy, komputery, klawiatury, akcesoria komputerowe, rutery, tablety, monitory; zużyte oświetlenie; elektronarzędzia; czy zabawki działające kiedyś na baterie).

- Nasza szkoła przystąpiła do programu "Moje miasto bez elektrośmieci". Celem akcji jest edukacja dzieci i ich rodzin z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, w trosce o środowisko naturalne. Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika, porzucać w lesie ani w przydrożnych rowach. Grozi za to kara grzywny nawet do 5000 złotych! - informuje Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

W zamian za przyniesione elektrośmieci szkoła otrzyma punkty do wykorzystania na pomoce edukacyjne. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci. Do akcji szkolnej może przyłączyć się każdy, również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz szkoły. Przynosząc sprzęt, jest oddawany dobrowolnie dobrowolnie, bez żadnej rekompensaty ani zwrotu.

Zbiórka elektrośmieci ZSP2 ul. Polna 33
fot. ZSP2

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.