Edukacja

  • 20 czerwca 2023
  • wyświetleń: 5212

[FOTO] Znamy laureatów 32. Międzyszkolnych Igrzysk Sportowych!

W piątek 16 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Zabrzegu odbył się mityng kończący cykl 32. Międzyszkolnych Igrzysk Sportowych Gminy Czechowice-Dziedzice.

Mityng kończący cykl 32. Międzyszkolnych Igrzysk Sportowych Gminy Czechowice-Dziedzice - 16.06.2023 · fot. Gmina Czechowice-Dziedzice


W słoneczne przedpołudnie uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach lekkoatletycznych. Wcześniej, w trakcie roku szkolnego, młodzież mierzyła się ze sobą w szeregu gier zespołowych.

Czechowickie Międzyszkolne Igrzyska Sportowe to impreza wyjątkowa w skali ogólnopolskiej. Rywalizacja, emocje, walka o wyniki i medale, to nieodłączny element sportu. Idea Międzyszkolnych Igrzysk, w ramach których młodzi sportowcy reprezentują swoje szkoły, od lat przyczynia się do krzewienia kultury fizycznej i sportowych postaw wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Pomysłodawcą i organizatorem pierwszych edycji Igrzysk, w ramach których od ponad 30 lat rywalizują ze sobą uczniowie czechowickich placówek oświatowych jest Mieczysław Szkucik, nauczyciel Wychowania Fizycznego i zarazem dyrektor ówczesnej SP nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach. Dzisiaj tę ideę kontynuują jego następcy.

Międzyszkolne Igrzyska Sportowe są finansowane z budżetu Gminy Czechowice-Dziedzice.

Wyniki 32. Międzyszkolnych Igrzysk Sportowych Gminy Czechowice-DziedziceIgrzyska dzieci (klasy 4-6)

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach
2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach
3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach
5. Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

Igrzyska młodzieży (klasy 7-8)

1. Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach
2. Szkoła Podstawowa w Zabrzegu
3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach
4. Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach
5. Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.

Szczegółowe wyniki można pobrać ze strony: https://www.czechowice-dziedzice.pl/aktualnosci/znamy-laureatow-32-miedzyszkolnych-igrzysk-sportowych-gminy-czechowice-dziedzice

ar / czecho.pl

źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.