Edukacja

  • 11 lipca 2023
  • 16 lipca 2023
  • wyświetleń: 8988

Zdali wszyscy absolwenci. Takiego wyniku w tej szkole dawno nie było

Takiego wyniku dawno nie było. W Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach wszyscy przystępujący w tym roku do matury - 90 abiturientów - zdali egzamin!

lo, liceum
Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach · fot. LO im. M. Skłodowskiej-Curie


- Mogę z dumą powiedzieć, że zdawalność w tym roku szkolnym w naszym liceum wyniosła 100%. W tej szkole uczniowie zawsze sobie świetnie radzili na egzaminie dojrzałości i na to też liczyliśmy w tym roku. Gratulujemy młodzieży i kadrze nauczycielskiej, która z nią pracowała - mówi Dorota Nikiel, która w Zarządzie Powiatu odpowiada za oświatę.

- Z obawami podchodziliśmy do matury w tym roku. Do egzaminu przystępował bowiem pierwszy rocznik 4-letniego liceum. Ponadto, po latach przerwy związanych z pandemią Covid-19 wracały egzaminy ustne. Wynik mnie może nie zaskoczył, ale przyznaję że jest się z czego ucieszyć - mówi Jan Bieroński, dyrektor czechowickiego liceum.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.