Edukacja

  • 26 kwietnia 2024
  • 28 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1027

[FOTO] Uczniowie klas trzecich sprawdzali swoją wiedzę przyrodniczą w konkursie "OMNIBUS"

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach odbył się V Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy "OMNIBUS". Zmagania konkursowe dzieci zostały objęte przez burmistrza Czechowic-Dziedzic honorowym patronatem.

V Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy "OMNIBUS" - 11.04.2024 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III. W zmaganiach wzięło udział sześć szkół z naszej gminy, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykazać się wiedzą na temat segregacji śmieci, recyklingu, nazw zwierząt, roślin i owoców oraz wiosennych kwiatów. Rozwijali swoją spostrzegawczość, refleks i umiejętność szybkiego, logicznego myślenia wyszukując słowa w zdaniach, układając puzzle, rozwiązując rebusy i krzyżówkę. Wykonali również piękne plakaty pt. "Jestem przyjacielem Ziemi".

Lista zwycięskich drużyn

  • I miejsce - Oliwia Grygierczyk, Anna Filimowska, Adam Soszka - SP nr 3 w Ligocie
  • II miejsce - Patryk Bednarz, Karol Skowroński, Mikołaj Kozieł - SP nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach
  • III miejsce - Hanna Murawska, Kacper Kobyłecki, Oleg Mańka - ZSP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach


Zwycięzcy otrzymali nagrody - gry planszowe, dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

- Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy - podkreślają organizatorki konkursu, nauczycielki SP 3 w Czechowicach-Dziedzicach - Agnieszka Krawczyk, Ewelina Hałatek i Kamila Sojda-Czuban.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.