Edukacja

  • 23 czerwca 2026
  • wyświetleń: 1296

[FOTO] "Bliżej wiedzy-atrakcyjnie i skutecznie". Za nami podsumowanie projektu

W poniedziałek 22 czerwca w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się podsumowanie projektu muzealnego w ramach programu unijnego "Bliżej wiedzy-atrakcyjnie i skutecznie".

"Bliżej wiedzy-atrakcyjnie i skutecznie". Za nami podsumowanie projektu · fot. Jakub Pietrzyk
"Bliżej wiedzy-atrakcyjnie i skutecznie". Za nami podsumowanie projektu
  • "Bliżej wiedzy-atrakcyjnie i skutecznie". Za nami podsumowanie projektu
  • "Bliżej wiedzy-atrakcyjnie i skutecznie". Za nami podsumowanie projektu
  • "Bliżej wiedzy-atrakcyjnie i skutecznie". Za nami podsumowanie projektu


Uczennice i uczniowie klas 1A i 2AB przez kilka miesięcy poznawali tajniki muzeologii. Uczestniczyli w lekcjach muzealnych w czechowickiej Izbie Regionalnej, prowadzonych przez kustosza, Jacka Cwetlera.

W ich trakcie poznali wiele faktów, związanych z historią Czechowic-Dziedzic. Znaleźli m.in. odpowiedź na pytania, jakie czynniki miały wpływ na rozwój przemysłu w mieście oraz jakie zadania dla lokalnej społeczności spełnia Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic. Dowiedzieli się również, jak prawidłowo przeprowadzić inwentaryzację źródeł historycznych.

Szkolnym opiekunem projektu był nauczyciel historii Jakub Pietrzyk.

W trakcie uroczystego zakończenia uczennice i uczniowie uczestniczący w projekcie, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zestawy książek, wydanych przez Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic.

Wysłuchali również wykładu Pana Jacka Cwetlera, poświęconego życiu i twórczości urodzonego w Czechowicach- pisarza, scenarzysty, krytyka i historyka kina- Stanisława Janickiego.

Jakub Pietrzyk

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.