Foto

• 30 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2264

Juniorzy MKS startowali w Mistrzostwach Europy w Poznaniu

Juniorzy MKS startowali w Mistrzostwach Europy w Poznaniu - 24-27.06.2021 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice / PZKaj
Od 24 do 27 czerwca w Poznaniu odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów i U23 w kajakarstwie klasycznym. Nasze miasto Czechowice-Dziedzice reprezentowali dwaj juniorzy czechowickiego Miejskiego Klubu Sportowego: Jan Paszek oraz Dawid Janusz.

Jan Paszek (Szkoła Mistrzostwa Sportowego Olsztyn) w konkurencji olimpijskiej K4 500m wraz z Antonim Łapczyńskim Włókniarz Chełmża, Igorem Komorowskim i Pawłem Krauze UKS Silvant Kajak Elbląg zajęli w finale wysokie 6. miejsce, przegrywając minimalnie z potęgami europejskiego kajakarstwa.

Dawid Janusz (Szkoła Mistrzostwa Sportowego Wałcz) zajął 4. miejsce w FB K1 500 m juniorów i w klasyfikacji końcowej uplasował się na 13 miejscu w Europie. Należy dodać iż był to pierwszy start tych 18 nastoletnich zawodników na tak ważnych zawodach międzynarodowych.

- Dodajmy również na poznańską Maltę Przybyła ponad 20-osobowa grupa kibiców z naszego miasta, na każdych zawodach w Polsce i zagranicą Czechowiczanie mają mocne wsparcie z trybun, flaga naszego miasta i klubu ,doping z trybun dodaje otuchy naszym zawodnikom - informuje MKS Czechowice-Dziedzice.

źródło: MKS Czechowice-Dziedzice