czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

serwis foto

Reklama

Foto

  • 6 listopada 2021
  • 7 listopada 2021
  • wyświetleń: 4995

Światełko dla Izabeli. "Rząd ma krew na rękach"

Protest #AniJednejWięcej w Bielsku-Białej - 7.11.2021 · fot. bielsko.info
W ten weekend w wielu polskich miastach odbyły się marsze i ciche protesty, aby uczcić pamięć Izabeli z Pszczyny. Jedno z takich wydarzeń miało miejsce na placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej.

- Ile warte jest nasze życie w tym kraju? Ile jest warte życie kobiet w kraju, w którym przepisy prawa dyktują Przyłębska, Godek, Ordo Iuris i kościół katolicki? Nic, zero - mówiła jedna z organizatorek protestu z grupy Strajk Kobiet.

- Dzisiaj już wiemy, że Iza nie była jedyną ofiarą bestialskiego zakazu aborcji. Już wiemy, że Kaja Godek ma na sumieniu także życie Ani, która zmarła w 5 miesiącu ciąży. A o ilu jeszcze takich ofiarach Kai Godek nie wiemy? - pytała.

Organizatorzy cichego protestu zachęcali, aby uszanować pamięć o Izabeli i powstrzymywać się od wulgaryzmów i uprawiania polityki, jednocześnie dodając, że to "rząd ma krew na rękach".Po symbolicznym światełku dla Izabeli, uczestnicy protestu udali się pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy placu Ratuszowym, gdzie złożono znicze i transparenty.

W trakcie wydarzenia zbierano podpisy pod projektem legalnej aborcji.

Zapis relacji na żywo:Loading...

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.