czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Foto

  • 10 maja 2022
  • 14 czerwca 2022
  • wyświetleń: 11211

XI Ligocki Rodzinny Rajd Rowerowy za nami

XI Ligocki Rodzinny Rajd Rowerowy za nami - 12.06.2022 · fot. jorgus1955
Grupa 250 cyklistów stawiła się w niedzielę, 12 czerwca na starcie Ligockiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego przy Domu Kultury w Ligocie Miliardowicach, gdzie miała również miejsce meta tego wydarzenia. Organizatorem rajdu było Towarzystwo Przyjaciół Ligoty przy dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Atutami rajdu były ładna pogoda i trasa dróżkami i ścieżkami pośród pól, łąk, stawów i lasów pięknymi terenami sołectw Ligoty, Bronowa i Zabrzega, a także malowniczym zakątkiem Landeka. Trasę wytyczył radny Jerzy Bożek.

Na uczestników rajdu na mecie po 26 km czekał smaczny poczęstunek. Następnie przystąpiono do rozstrzygnięcia konkurencji regulaminowych i losowania nagród. Los zdecydował, że główna nagroda w postaci roweru została przekazana do uczestnika z Zabrzega. Nagrody regulaminowe otrzymali: najstarszy uczestnik rajdu, 86-letni Wiktor Pudełko. Najmłodszym uczestnikiem rajdu, który samodzielnie pokonał trasę, był Szymuś Bujok - 4 latka i 3 miesiące. Najmłodszym uczestnikiem rajdu - w foteliku - został Wiktorek Botor - 1 roczek i 3 miesiące.

Do nagrody jako najliczniejsze rodziny zgłosiły się dwie rodziny po 13 osób - Państwo Budny i Państwo Neter. - Wielkie podziękowania dla Państwa Budny, którzy dobrowolnie zrezygnowali z przyznania nagrody z propozycją przyznania jej Państwu Neter, co też uczyniono. Za taka postawę organizatorzy bardzo dziękują - podkreślają organizatorzy.

Przyznano również nagrodę specjalną dla najliczniejszej reprezentacji szkoły. Nagrodę - piłki do siatkówki, piłki ręcznej i nożnej - przyznano Szkole Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie. Wyróżnienie odebrali uczniowie tej szkoły na czele z Adrianą Czylok, dyrektorką tej placówki.

Poza losowaniem nagród uczestnicy otrzymali także 130 koszulek pozyskanych z Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów. W rajdzie udział wzięli również Maciej Kołoczek, zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic, a także radni czechowickiej Rady Miejskiej - Krystyna Zioberczyk oraz Edward Buczek.

Organizatorzy skierowali serdeczne podziękowania za zabezpieczenie rajdu: OSP Ligota, Krzysztofowi Gazdzie oraz Krzysztofowi Indeks, motocyklistom Bartłomiejowi Świerczenie, Marcinowi Jędrychowi i Januszowi Rymarczykowi. Podziękowania również dla doświadczonych cyklistów, którzy pomocą serwisową zamykali peleton - byli to Stanisław Dudzicz i Zenon Zieliński.

mp / czecho.pl
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.