czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Foto

  • 8 czerwca 2022
  • 11 czerwca 2022
  • wyświetleń: 4482

Młody czechowiczanin podbija tory wyścigowe

Młody czechowiczanin podbija tory wyścigowe · fot. M4U
Młody mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, Oliwier Kobiela, zaczyna odnosić sukcesy w kartingu wyczynowym. Oli jest w połowie sezonu, podczas którego startuje w kategorii Junior. Już teraz czechowiczanin zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Rok Cup Poland!

O Oliwierze Kobieli pisaliśmy już w czerwcu 2020 roku w artykule "Pół sekundy do Mistrza Świata. Czechowiczanin w kartingu". Wtedy młody czechowiczanin startował w kategorii Mini, teraz - Junior. To czwarty sezon Oliwiera w kartingu. W tym roku zmienił team na Jastrzębski Racing z Częstochowy. - Czuję się tutaj dobrze. Super współpracuje mi się z szefem teamu oraz mechanikami - mówi Oliwier.

Po trzech startach w tym sezonie Oliwier zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Rok Cup Poland. Ostatnia wygrana pomogła mu w zajęciu 5. pozycji w Rotax Max Challenge Poland. - Tutaj liczy na bardzo dobre starty, które odbędą się w czeskim Trzyńcu, niedaleko Czechowic-Dziedzic. Na zawody serdecznie zapraszamy osoby interesujące się sportem motorowym. Dodam, że w pierwszej rundzie Oli nie startował - mówi Bartłomiej Kobiela, tata Oliwiera.

- Oli posiada już jednego sponsora - Safety First BHP - ale ro trochę za mało, żeby ścigać się w dwóch pucharach w jednym sezonie. Potrzebni nam sponsorzy, aby w przyszłym roku ścigać się we Włoszech - dodaje Bartłomiej Kobiela. Jakie są plany Oliwiera na ten sezon? - Zdobyć jak najwięcej punktów i wygrywać wyścigi. A przede wszystkim zaliczyć super start na Rok Cup Superfinal we Włoszech, na torze Lonato - podsumowuje Oliwier.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.