czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Foto

 • 22 czerwca 2022
 • wyświetleń: 4241

Podsumowano 5. edycję programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic"

"Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem" - podsumowanie 5. edycji programu - 21.06.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się spotkanie podsumowujące 5. edycję programu edukacyjnego "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem", realizowanego wspólnie przez gminę Czechowice-Dziedzice i Fundację LOTOS, będącą jego partnerem finansowym.

W ogłoszeniu wyników udział wzięli burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz prezes zarządu LOTOS Terminale Tadeusz Szkudlarski, którzy wspólnie wręczyli zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Program edukacyjny jest wspólnym przedsięwzięciem Grupy LOTOS i gminy Czechowice-Dziedzice, którego celem jest wzmocnienie systemowych działań na rzecz opieki nad uczniem zdolnym w czechowickich szkołach, kształtowanie myślenia naukowego oraz wsparcie i promocja wykorzystania metody projektowej w edukacji w szkołach.

W zależności od zainteresowań uczestnicy projektu mają do wyboru zajęcia z zakresu nauk: humanistycznych, technicznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych (w tym charytatywnych), językowych, oraz artystycznych. Operatorem przedsięwzięcia ze strony gminy Czechowice-Dziedzice jest Zespół Obsługi Placówek Oświatowych.

Burmistrz Marian Błachut podkreśla, że program realizowany z Grupą LOTOS jest przykładem bardzo dobrej współpracy pomiędzy samorządem, nauką i biznesem. Promowane są w nim twórcze postawy, praca zespołowa oraz potencjał drzemiący w młodych, zdolnych uczniach naszej gminy.

- Cieszę się, że dzięki współpracy z Fundacją LOTOS możemy wspierać wspaniałych, zdolnych i utalentowanych młodych ludzi, których mamy w naszych szkołach. Pomagajmy się im rozwijać, bo to najlepsza inwestycja w naszą przyszłość - dodaje Marian Błachut.

"Liga Naukowa z Lotosem - Zdolni z Czechowic Dziedzic. Gminy z zapałem" - 2021/2022 (Edycja V) - WYNIKIW kategorii klas I - III

 • I miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bronowie "Pogodni z Bronowa dobrze prognozują" opiekun Anna Borówka.
 • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie "Zwierząt prawa - nasza sprawa" opiekunki Aleksandra Greczka i Ewa Janusz.
 • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach " Opowiem Ci o ogniu - jaki jest pożyteczny i groźny"" opiekun Maria Koutny.


W kategorii klas IV - VI

 • I miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach " Na tropach przyrody" opiekun Paulina Pietrzyk.
 • II miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach " EcoLabBox" opiekun Paulina Chlebek.
 • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 "Miód - uroda płynąca z natury" w Czechowicach-Dziedzicach opiekun: Aleksandra Pietrzyk


W kategorii VII - VIII

 • I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach " Zero waste- wykorzystuję, nie marnuję" opiekun : Agnieszka Łukaszek
 • I miejsce Szkoła Podstawowa w Zabrzegu " Smak tradycji ze szczyptą nowoczesności", opiekun Barbara Tomaszewska
 • II miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach "Historie Brzechwy do kwadratu - współczesne adaptacje opiekun Joanna Małysiak-Mik


W uznaniu za największe zaangażowanie oraz najwyższą ilość punków, za wszystkie projekty szkolne, przyznano 3 nagrody rzeczowe dla szkół:
 • ZSP 2 : 24,5 pkt
 • SP 4: 20 pkt
 • ZSP w Bronowie: 17

mp / czecho.pl
źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.