czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Foto

  • 20 listopada 2022
  • 14 grudnia 2022
  • wyświetleń: 5667

Motomikołaje wsparli dzieci z Domu Dziecka

Motomikołaje wsparli dzieci z Domu Dziecka - 11.12.2022 · fot. Jurczak Photography
Za nami pierwsze Czechowickie Motomikołaje! Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów, ale, jak sami przyznają, "odwaga kilku klubowiczów nas zaskoczyła".

Przypomnijmy, CKM, czyli Czechowicki Klub Motocyklowy zorganizował zbiórkę słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych i chemii dla 36 wychowanków Domu Dziecka w Czechowicach-Dziedzicach. Prezenty zostały przekazane dzieciom 11 grudnia przez czechowickich mikołajów na motocyklach. Do zbiórki mógł dołączyć każdy z nas.

Pomóc można było na dwa sposoby. Pierwszym z nich była wpłata na zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Za wszystkie zebrane fundusze zostaną zakupione rzeczy, które są najbardziej potrzebne podopiecznym Domu Dziecka. Udało się zebrać 10 520 zł! - Niebawem spotykamy się w Domu Dziecka, aby omówić szczegóły dotyczące zakupów sprzętów za te pieniążki. Na bieżąco będziemy informować o tym co będziemy robić - poinformował Czechowicki Klub Motocyklistów.

Motomikołaje wsparli dzieci z Domu Dziecka - 11.12.2022
Motomikołaje wsparli dzieci z Domu Dziecka - 11.12.2022 · fot. Czechowicki Klub Motocyklowy


Do akcji włączyły się również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dwóch jednostek - OSP Czechowice oraz OSP Dziedzice. MDP OSP Czechowice zorganizowały zbiórkę artykułów szkolnych i słodyczy w remizie przy ul. Barlickiego 24 - odbyła się ona w sobotę, 26 listopada. Z kolei MDP OSP Dziedzice przeprowadziła taką samą zbiórkę w czwartek, 1 grudnia w strażnicy przy ulicy Strażackiej 1.

Finał akcji odbył się 11 grudnia. O godzinie 11.00 odbyło się spotkanie motocyklistów na parkingu CH Stara Kablownia w Czechowicach-Dziedzicach. Następnie ulicami Czechowic-Dziedzic Motomikołaje udali się do czechowickiego Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie przy ul. Legionów. W placówce odbyło się wręczenie upominków dla dzieci oraz wspólne ognisko z członkami Czechowickiego Klubu Motocyklowego.

Motomikołaje wsparli dzieci z Domu Dziecka - 11.12.2022
Motomikołaje wsparli dzieci z Domu Dziecka - 11.12.2022 · fot. Jurczak Photography


Wszystkim osobom i firmom Motomikołaje złożyły podziękowania. - Przede wszystkim pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy dzisiaj dotarli - na quadach, motocyklach, samochodami... - podkreślają organizatorzy.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.