czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Foto

  • 13 grudnia 2022
  • 17 grudnia 2022
  • wyświetleń: 4000

Ryszard Grajek z nagrodą burmistrza Czechowic-Dziedzic

Wręczenie nagrody burmistrza Czechowic-Dziedzic Ryszardowi Grajkowi - 12.12.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice
Poeta Ryszard Grajek otrzymał nagrodę burmistrza Czechowic-Dziedzic za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w poniedziałek, 12 grudnia.

Uroczystość odbyła się w gabinecie burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta. Wzięli w niej również udział wiceprzewodniczący czechowickiej Rady Miejskiej, Bartłomiej Fajfer oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Magdalena Kubik.

Mieszkający w Czechowicach-Dziedzicach Ryszard Grajek to znany poeta i animator kultury. Ekonomista z wykształcenia, jest autorem trzech własnych książek oraz dwóch zbiorowych, a jego wiersze ukazały się w wielu edycjach zbiorowych - antologiach i almanachach - zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Ryszard Grajek to gość wielu zagranicznych festiwali, jest inicjatorem i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji Słowiańskiej Czechowice-Dziedzice, którego edycja Londyn - Warszawa - Czechowice-Dziedzice rozpoczęła się w 2013 roku.

Życząc niegasnącej pasji oraz artystycznej płodności burmistrz Marian Błachut złożył Ryszardowi Grajkowi podziękowania za pracę, profesjonalizm oraz troskę o kształtowanie tożsamości kulturowej i artystycznej mieszkańców naszej Gminy.

- Świat zmienia się, ale dzięki Pana pasji poezja wciąż żyje, otacza nas, jest z nami, jest w nas. Rozbudza Pan wrażliwość mieszkańców na sztukę, na literaturę, inspiruje młodych poetów, łączy pokolenia miłośników poezji - dodał burmistrz.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.