czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Foto

  • 21 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1431

Betlejemskie Światło Pokoju w czechowickim Urzędzie Miejskim

Betlejemskie Światło Pokoju w czechowickim Urzędzie Miejskim - 20.12.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice
Świątecznym akcentem rozpoczęła się dzisiejsza sesja czechowickiej Rady Miejskiej. Zanim radni pochylili się nad projektem przyszłorocznego budżetu gminy, harcerze przekazali na ręce burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta Betlejemskie Światło Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju do Czechowic-Dziedzic przywieźli harcerze z czechowickiego Hufca ZHP. Kilka dni temu Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło wędrówkę po naszej gminie. Tradycyjnie już, harcerze przynieśli je również do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Przekazujący Betlejemskie Światło Pokoju harcerze zaśpiewali kolędy wspólnie z radnymi i władzami gminy oraz przekazali radnym i Burmistrzowi Marianowi Błachutowi życzenia bożonarodzeniowe. Z rąk wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Bartłomieja Fajfera harcerze otrzymali słodki upominek.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Zgodnie z tradycją stawiane jest na wigilijnym stole. Światło przywożone jest co roku z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem do katedry w Wiedniu.

Dzięki akcji skautów i harcerzy, przekazywane jest następnie do sąsiednich krajów. Pokonując kolejne granice, płomień z Betlejem trafia do najdalszych zakątków Europy. Akcja prowadzona jest od 1986 roku. Polscy harcerze biorą w niej udział od 1991 roku.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.