Foto

  • 8 czerwca 2023
  • 13 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 26602

Czechowiczanie dotarli na Jasną Górę! Wyruszyło ponad 220 pielgrzymów

Wejście pielgrzymi z Czechowic-Dziedzic na Jasną Górę - 11.08.2023 · fot. Mirosława Szymusik / JasnaGóraNews


Pielgrzymka dekanatu czechowickiego na Jasną Górę - 7.08.2023 · fot. www.lesisko.katolik.bielsko.pl
"Kościół jest chrystusowy" - pod takim hasłem odbywała się tegoroczna piesza pielgrzymka dekanatu czechowickiego na Jasną Górę. Pątnicy tradycyjnie wyruszyli z kościoła pw. NMP Królowej Polski w poniedziałek 7 sierpnia, a do miejsca docelowego dotarli piątek 11 sierpnia.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się w poniedziałek 7 sierpnia mszą świętą o godzinie 7.00 w kościele NMP Królowej Polski. W drogę wyruszyło ponad 220 pielgrzymów, których prowadził ks. Piotr Rajda, wikariusz z "Lesiska".

W piątek 11 sierpnia uczestnicy pieszej pielgrzymki z Czechowic-dziedzic na Jasną Górę dołączyli do pozostałych grup pątników z diecezji bielsko-żywieckiej. O godzinie 14.00 rozpoczęła się msza święta na Wałach Jasnogórskich, którą odprawił biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

Loading...


W sumie w piątek 11 sierpnia na Jasną Górę dotarło 1500 pątników z całej diecezji bielsko-żywieckiej. Relacje z poszczególnych dni pielgrzymki z Czechowic-Dziedzic na Jasną Górę, w tym zdjęcia i homilie, można znaleźć na stronie internetowej parafii pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, a wideo - na oficjalnym profilu pielgrzymki na Facebooku.

Wyruszą na Jasną Górę. Wkrótce zapisy na pielgrzymkę
fot. Materiały organizatora

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.