Foto

  • 28 czerwca 2023
  • 29 czerwca 2023
  • wyświetleń: 7431

Kraksa na DK-1 w Czechowicach. 4 uszkodzone auta

Kraksa na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 28.06.2023 · fot. nadesłane przez czytelników
W środę, 28 czerwca około godziny 10.30 na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach doszło do zderzenia trzech pojazdów. Czwarty został uszkodzony odłamkami. Kraksa miała miejsce na wiadukcie między skrzyżowaniem z ul. Węglowa, a skrzyżowaniem z ul. Legionów. Nie obeszło się bez utrudnień.

Z naszych ustaleń wynika, że kierowca Skody Octavia podczas zmiany pasa ruchu z prawego na lewy nie zauważył, że pojazdy na lewym pasie hamują. Prawdopodobnie spojrzał w lewe lusterko, by upewnić się, że sąsiedni pas jest wolny. Gdy spojrzał ponownie przed siebie na skuteczne hamowanie było już za późno. Skoda dobiła do Volvo, a Volvo do Volkswagena. Odłamki uszkodził jeszcze jedną Skodę, która była na prawym pasie ruchu. Wszystko wyglądało groźnie, ale obeszło się bez rannych.

Nie obeszło się jednak bez sporych utrudnień w ruchu. Obsługa kolizji przez patrol drogówki i późniejsza praca pomocy drogowej, trwały łącznie blisko półtorej godziny. Kierowcy jadący w stronę Bielska-Białej musieli liczyć się z utrudnieniami. Korek w szczytowym momencie sięgał Goczałkowic-Zdroju.

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.