Foto

  • 13 lipca 2023
  • 16 lipca 2023
  • wyświetleń: 6615

Ul. Węglowa po modernizacji. Rusza przebudowa ul. Legionów

Przebudowany fragment ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Powiat bielski
Wszystkie przejścia dla pieszych doświetlono, w okolicy kościoła powstały "pasy" z wysepką. Bezpieczniej jest po modernizacji ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach. Mowa o odcinku między skrzyżowaniem z ulicami Topolową i Traugutta, a przejazdem kolejowym. Wkrótce drogowcy pojawią się w naszym mieście na ul. Legionów. Roboty zaczną się także na popularnej wśród czechowiczan na ul. Oświęcimskiej w Dankowicach.

Na około półkilometrowym fragmencie ul. Węglowej wyremontowano jezdnię, chodniki i zatoki autobusowe. Całość kosztowała 3,75 mln zł, z czego połowa kwoty pochodziła z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na wkład własny solidarnie złożyły się samorządy: powiat i czechowicka gmina (oba po prawie 1 mln zł). Starosta bielski dziękuje za współpracę czechowickiemu samorządowi. - Tylko dzięki zrozumieniu i dołożeniu się do wkładu własnego jesteśmy w stanie realizować duże inwestycje. Cieszę się z tego, bo wiemy jak trudny finansowo także dla samorządów mamy czas - mówi Andrzej Płonka.

Już wkrótce drogowcy pojawią się na ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Właśnie przekazano wykonawcy plac budowy. Półkilometrowy odcinek - od DK-1 do ul. Narutowicza - z prawoskrętem do krajowej "jedynki" w kierunku Pszczyny ma być gotowy do końca roku. Plac budowy przekazano także w Dankowicach. Mowa o ostatnim fragmencie ul. Oświęcimskiej - od ul. Góra w stronę Jawiszowic w powiecie oświęcimskim.

To nie koniec dobrych wiadomości. W środę, 12 lipca podpisano umowę z wykonawcą kolejnego odcinka czechowickiej ul. Legionów - od ul. Lipowskiej do granicy z Bielskiem-Białą.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.