Foto

  • 13 lipca 2023
  • 20 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 18855

Charytatywne PRL Party. Znamy kwotę, jaką udało się zebrać!

PRL Party na rzecz Klaudii Abramowicz - 12.08.2023 · fot. mp / czecho.pl


Bal PRL dla Klaudii Abramowicz - 12.08.2023 · fot. Organizatorzy
Za nami wielki bal charytatywny w klimacie PRL na rzecz chorej Klaudii Abramowicz z Czechowic-Dziedzic. Wydarzenie organizowane było przez Komitet Społeczny dla Klaudii. Na sali OSP Czechowice bawiło się ponad 70 osób!

Impreza odbyła się w sobotę, 12 sierpnia na sali w remizie OSP Czechowice. Na uczestników balu czekało wiele atrakcji, m.in wystawa PRL, menu jak za dawnych czasów oraz loteria fantowa. Została również wylosowana nagroda główna - noclegi w agroturystykach w Wiśle oraz w Zwardoniu.

Organizatorami balu byli przyjaciele Klaudii Abramowicz. - Widząc jej pogarszający się stan zdrowia, bezradność, życie w ciągłym napięciu, postanowiliśmy zrobić coś wspólnie i pokazać jej oraz rodzinie Klaudii, że są wokół ludzie, na których zawsze mogą liczyć - przekazali portalowi czecho.pl.

Udało się zebrać łącznie 13 tys. 199, 38 zł. Organizatorzy muszą jednak jeszcze ponieść koszty organizacji (opłata sali OSP i zakup towaru). Kwota, jaka trafi na konto Klaudii zostanie podana niebawem.

Klaudia poza porażeniem kończyn dolnych (porusza się na wózku), cierpi na przewlekłą niewydolność nerek stadium 4/5. Koszty rehabilitacji, leczenia, dojazdu do Kliniki w Warszawie, Zabrzu, opieka dietetyka klinicznego są naprawdę wysokie i przerastają możliwości finansowe jej najbliższych.

- Dookoła organizowanych jest wiele zbiórek, licytacji, kiermaszy. My chcieliśmy zrobić coś innego, nie tylko zebrać część środków niezbędnych do dalszego leczenia Klaudii, ale i także coś dla innych - wspólna zabawa, powrót do przeszłości, być może na chwile pozwolą nam wszystkim zapomnieć o trudnej rzeczywistości - dodaje Komitet Społeczny Dla Klaudii, który zwraca się z gorącą prośbą o pomoc do osób, które mogłyby wesprzeć organizację wydarzenia i przez to wspomóc chorą czechowiczankę.

PRL Party na rzecz Klaudii Abramowicz - 12.08.2023
Organizatorzy PRL Party, czyli Komitet Społeczny dla Klaudii · fot. mp / czecho.pl


Do akcji włączył się m.in. PKM Czechowice-Dziedzice, w pojazdach którego pojawiły się plakaty zapowiadające wydarzenie, a w dniu imprezy pod strażnicą OSP Czechowice zaparkował zabytkowy Ikarus czechowickiego przewoźnika!

Podczas PRL Party bawiło się ponad 70 osób! Jak zapowiadają organizatorzy, było to pierwsze przygotowane przez nich wydarzenie charytatywne tego typu, ale nie ostatnie. W planach są kolejne, dla innych osób potrzebujących pomocy.

ar, mp / czecho.pl

Reklama