Foto

  • 13 sierpnia 2023
  • 22 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 15182

Święto Karpia Polskiego w Kaniowie. Za nami 21. edycja imprezy

Święto Karpia Polskiego w Kaniowie - 19.08.2023 · fot. UG Bestwina


Zawody wędkarskie w Kaniowie - 19.08.2023 · fot. UG Bestwina
Ze stawów - prosto na stoły, nie tylko na te wigilijne, ale też piknikowe, podczas upalnego lata. Karp z gminy Bestwina, hodowany tutaj od niepamiętnych czasów, a udoskonalony i rozsławiony przez działającego w Kaniowie Adolfa Gascha przeżywa w sierpniu momenty prawdziwej chwały.

Jedynie pandemia koronawirusa przerwała tradycję organizowania Święta Karpia Polskiego, lecz impreza po "zamrożeniu" powróciła. 19 sierpnia odbyła się po raz 21, z wyjątkowym rozmachem i przy pięknej pogodzie, z udziałem gwiazd estrady i gości z różnych stron naszego powiatu oraz z dalszych okolic.

91 uczestników wzięło udział w tradycyjnych zawodach wędkarskich, nieodłącznie towarzyszących Świętu Karpia. Od wczesnych godzin porannych w wodach akwenu "Miasteczko" łapano piękne okazy różnych ryb, z których największą złowił Andrzej Góra (był to amur, 3,25 kg). O godzinie 12.00 na terenach rekreacyjnych w Kaniowie, w obecności wójta Artura Beniowskiego, przedstawicieli Rady Gminy Bestwina i rady Powiatu Bielskiego wręczono nagrody najlepszej dziesiątce.

Wyniki ogłosił prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego "Kaniowski Karp Królewski" im. A. Gascha Roman Sas. Laureaci otrzymali dyplomy, vouchery i kawę ufundowaną przez palarnię "Grunt", a to jeszcze nie koniec wyróżnień, kolejne zostały wręczone podczas części oficjalnej. Pierwsza dziesiątka zawodów: 1. Seweryn Furczyk (8,06 kg), 2. Stanisław Olejak (7,51), 3. Rafał Szyma (6,07), 4. Konrad Szwed, 5. Aleksander Nycz, 6. Janusz Niemiec, 7. Andrzej Góra, 8. Edward Busz, 9. Bartłomiej Drużbański, 10. Krzysztof Kotas.

Przy muzyce kapeli "Zbójnicy" ze Szczyrku rozpoczęło się popołudniowe świętowanie. Przybywający na kaniowskie tereny rekreacyjne miłośnicy dobrej ryby mieli do wyboru karpia w różnych postaciach (wędzony, smażony), jesiotry, pstrągi, ryby w zalewie octowej, przysmaki mięsne, frytki, lody, gofry, napoje, watę cukrową...

Święto Karpia Polskiego w Kaniowie - 19.08.2023
Święto Karpia Polskiego w Kaniowie - 19.08.2023 · fot. UG Bestwina


Dla dzieci przygotowano dmuchane zamki, pojawiły się stoiska z gadżetami i konkursami, m.in. namioty LGD "Ziemia Bielska", LGR "Bielska Kraina", Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, firm "Orion", "Autotest", programu "Czyste Powietrze" itd. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kaniowie pod przewodnictwem Mieczysławy Głombek oferowały słodkie, domowe wypieki.

Oprócz "Zbójników" doskonale wprowadzających w klimat imprezy dzięki zabawnym przyśpiewkom i konkursom (m.in. konkurs dmuchania w trombitę) na estradzie zaśpiewali i zagrali "Lokomotywa Band" i znany słowacki artysta Marek Bednár. To kolejny, po występującej na Święcie Gminy Bestwina "Kortinie" wykonawca zza południowej granicy. Wieczorną zabawę taneczną poprowadził popularny "Albatros", wielokrotnie koncertujący na tutejszych scenach.

Więcej zdjęć można znaleźć tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.