Foto

  • 10 września 2023
  • 16 września 2023
  • wyświetleń: 12729

Dzieje Czechowic-Dziedzic i Zabrzega na unikalnych fotografiach

Dzieje Czechowic-Dziedzic i Zabrzega na unikalnych fotografiach · fot. Śląska Biblioteka Cyfrowa, Z zasobów Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Jesteście ciekawi, jak wyglądała stacja towarowa Zabrzeg Czarnolesie w latach II wojny światowej? Lub przyszły plac sportowy RKS w dwudziestoleciu międzywojennym? W rozwinięciu artykułu publikujemy unikalne zdjęcia.

Powyższe fotografie pochodzą z albumu "Historia Czechowic-Dziedzic", który znajduje się w zasobach Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Ukazują stację towarową Zabrzeg Czarnolesie w latach II wojny światowej, kopalnię Silesia oraz Przyszły plac sportowy RKS w Czechowicach. Opisy zdjęć oraz daty ich wykonania można znaleźć w galerii.

Posiadacie w swoich zasobach historyczne zdjęcia z Czechowic-Dziedzic, Bronowa, Ligoty lub Zabrzega? Możecie podzielić się nimi z redakcją naszego portalu! Wystarczy przesłać je poprzez formularz "Wyślij Info".

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj