Foto

  • 21 września 2023
  • wyświetleń: 3050

Za nami Narodowe Czytanie w czechowickiej Szkole Podstawowej nr 6

Narodowe Czytanie w czechowickiej Szkole Podstawowej nr 6 · fot. Agata Chmielniak
Wspólne czytanie uczniów i nauczycieli połączyło społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach z czytającymi w różnych częściach świata. Społeczność placówki po raz kolejny przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania.

Tym razem akcja trwała kilka dni, ponieważ zaangażowaliśmy wszystkie klasy 4-7. Centrum czytelnicze było w sali polonistycznej, gdzie wraz z dyrektor szkoły Katarzyną Kieloch rozpoczęliśmy szkolną akcję czytania fragmentów "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Najwięcej emocji wzbudzało czytanie ze starych wydań tej lektury. Szelest pożółkłych kartek i niecodzienny język przykuwał uwagę uczniów. Czytaliśmy też w ogrodzie szkolnym, gdzie szczególnie dobrze brzmiała historia Jana i Cecylii. Jednak najlepszym miejscem okazał się Park Szwajcarska Dolina, w którym uczniowie klasy 7. wśród zieleni parku wraz z nauczycielkami odczytywali opisy przyrody. Dopełnieniem całości był plener plastyczny inspirowany lekturą "Nad Niemnem".

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wspólne czytanie było niezłą frajdą, szczególnie w nietypowych miejscach. Miło było też zobaczyć naszą szkołę zaznaczoną na mapie wśród czytających z całego świata.
Narodowe Czytanie wspierały panie: Aleksandra Borawska, Anna Danielczyk, Iwona Hassny, Justyna Kulik-Żołędziewska.

Całość imprezy koordynowały panie Agata Chmielniak i Magdalena Prochot.

Agata Chmielniak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.