Foto

  • 22 września 2023
  • 24 września 2023
  • wyświetleń: 9081

Wręczono nagrody burmistrza w dziedzinie twórczości artystycznej oraz sportu

Wręczenie nagród burmistrza w dziedzinie twórczości artystycznej oraz sportu - 21.09.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice
W czwartek 21 września w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach wręczone zostały nagrody pieniężne burmistrza osobom szczególnie zasłużonym dla gminy w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz za osiągnięte wyniki sportowe.

Nagrodzeni w dziedzinie twórczości artystycznej zostali:

  • Tomasz Janusz - kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej MDK w Czechowicach-Dziedzicach, zdobył prestiżowe nagrody indywidualne m.in. wyróżnienie dla najlepszego kapelmistrza Konkursu Estradowego, co więcej pod jego batutą orkiestra odniosła wiele sukcesów, a ostatnim z nich było zdobycie sześciu nagród na XIX Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych "Złota Trąbka" 2023;
  • Piotr Brożek - student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na profilu wokalno-aktorskim, tenor, solista czechowickiego teatru muzycznego Movimento oraz teatru ArteCreatura, laureat wielu konkursów wokalnych na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej;
  • Mateusz Żyła - doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, nauczyciel języka polskiego, dziennikarz muzyczny, twórca youtubowego programu edukacyjnego "RockeRbelfeR", jego rozprawa "Inspiracje literaturą Młodej Polski w tekstach heavymetalowych (Miciński, Przybyszewski)" była pierwszą pracą doktorską w historii Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH.


Nagrodzeni w dziedzinie sportu zostali mieszkańcy Czechowic-Dziedzic trenujący na co dzień w Uczniowskim Klubie Sportowym "Lolek" w Kozach:
  • Marzena Piecha - II miejsce na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo,
  • Dawid Szweda - I miejsce na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo.


Nagrodzonym osobom listy gratulacyjne wręczyli burmistrz Marian Błachut, pierwszy zastępca burmistrza Maciej Kołoczek, przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny oraz radna Magdalena Kubik - przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Nagrodzonym gratulowano dokonań, zaangażowania w pracy oraz osiągnięć artystycznych, humanistycznych oraz sportowych, ale także składano podziękowania za wkład w rozwój i promowanie kultury i sportu w gminie Czechowice-Dziedzice.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.