Foto

  • 6 października 2023
  • 8 października 2023
  • wyświetleń: 5562

Ruszyła przebudowa ulicy Zawiłej. Wartość inwestycji to ponad 3 400 000 zł

Przebudowa ulicy Zawiłej w Czechowicach-Dziedzicach na początku października · fot. UM Czechowice-Dziedzice
Rozpoczęła się oczekiwana przez mieszkańców gruntowna przebudowa ulicy Zawiłej w Czechowicach-Dziedzicach. Liczący niespełna kilometr zmodernizowanej drogi ma być gotowy w maju przyszłego roku. To jedno z wielu drogowych zadań remontowych i modernizacyjnych, które będą w najbliższym czasie prowadzone na terenie gminy.

Po przebudowie ulica Zawiła będzie miała szerokość 4,5 m, a jej pobocze - 0,75m, po obu stronach. Droga będzie miała nawierzchnię bitumiczną. Ponadto przewidziano budowę kanalizacji deszczowej, która umożliwi przejęcie i odprowadzenie wód opadowych z projektowanych wpustów deszczowych do istniejącego rowu odwadniającego/cieku zlokalizowanej przy przedmiotowej drodze.

W bieżącym roku zaplanowane jest wykonanie około 620 metrów bieżących kanalizacji deszczowej, remont przepustu oraz przebudowa infrastruktury technicznej kolidującej z nową konstrukcją drogi.

Wykonanie podbudów, ułożenie krawężników oraz warstw bitumicznych - asfaltowanie nawierzchni, planowane jest na 2024 rok. Jak podkreśla czechowicki Urząd Miejski, dalszy postęp prac w bieżącym roku uzależniony jest od warunków pogodowych.

Całkowita wartość inwestycji to 3 395 945,95 zł. Jest ona dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład. Termin zakończenia prac to 23 maja 2024 roku.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.