Foto

  • 10 października 2023
  • wyświetleń: 5127

Czechowice-Dziedzice w projekcie CUS. Na jego realizację otrzymały 4 918 000 zł

Podpisanie umów partnerstwa w ramach projektu "CUS - Nowe spojrzenie na usługi społeczne" - 9.10.2023 · fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
W poniedziałek 9 października w śląskim Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowy partnerstwa w ramach projektu "CUS - Nowe spojrzenie na usługi społeczne". 4 918 000 zł w ramach programu otrzymała gmina Czechowice-Dziedzice.

Czechowice-Dziedzice w projekcie CUS. Na jego realizację otrzymały 4 918 000 zł
Czechowice-Dziedzice w projekcie CUS. Na jego realizację otrzymały 4 918 000 zł · fot. Facebook / OPS Czechowice-Dziedzice


Projekt ma na celu zmianę sposobu realizacji usług społecznych w kierunku ich skoordynowania poprzez utworzenie i funkcjonowanie Centrów Usług Społecznych w 10 gminach, co ma zapobiegać konieczności sprawowania opieki instytucjonalnej. Łączna wartość złożonego wniosku o dofinansowanie projektu wynosi niemal 63 mln zł.

Gminy otrzymają także wsparcie merytoryczne realizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego o łącznej wartość blisko 7,3 mln zł.

- Centra Usług Społecznych, projekt wart blisko 63 mln zł, jest przykładem jak "pracują" fundusze unijne, bo przypomnijmy - jest to przedsięwzięcie w całości zrealizowane o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego. Społeczeństwa się zmieniają. Każdy pojawiający się problem wykuwa jednocześnie potrzebę jego rozwiązania. Dzięki CUS na pewno jakość usług społecznych wzrośnie, a gminy będą zbierały nowe, dobre doświadczenia. Życzę wszystkim sukcesów w realizacji tego projektu i jednocześnie skuteczności działania. Zwłaszcza, że CUS to przedsięwzięcie wielowymiarowe, bez podziału na jakiekolwiek limity wiekowe, skierowane właściwie do każdej grupy mieszkańców - zaakcentował marszałek Jakub Chełstowski.

W poniedziałkowym wydarzeniu, oprócz włodarzy gmin, które otrzymały dofinansowanie - w tym burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta - uczestniczyli m.in : marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, a także Urszula Koszutska - wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.