Foto

  • 11 października 2023
  • wyświetleń: 3909

Wypadek samolotu podczas startu. Ćwiczenia na lotnisku w Kaniowie

Ćwiczenia służb ratunkowych na lotnisku w Kaniowie - 10.10.2023 · fot. EPKW Kaniów


Ćwiczenia służb ratunkowych na lotnisku w Kaniowie - 10.10.2023 · fot. mł. bryg. Tomasz Gotkowski
We wtorek 10 października na terenie lotniska Bielskiego Parku Technologicznego w Kaniowie odbyły się ćwiczenia, których scenariusz zakładał wypadek lotniczy podczas startu małego samolotu. Brały w nich udział jednostki straży pożarnej, policji, pogotowia ratunkowego, administracji i służb porządkowych lotniska.

Jaki był scenariusz ćwiczeń? Według niego mały samolot z dwoma osobami na pokładzie podczas lądowania na drodze startowej dostaje boczny podmuch wiatru z lewej strony co spowodowało utratę kontroli nad maszyną i wypadnięcie z asfaltowej drogi startowej. Samolot uległ uszkodzeniu, a znajdujący się w nim pasażer wraz z pilotem odnieśli różnego typu obrażenia. Z maszyny wydobywa się gesty dym.

Strażacy podczas wykonywania założenia doskonalili umiejętności w zakresie działań ratowniczo - gaśniczych. Kolejnym punktem podczas realizacji scenariusza ćwiczeń było nawiązanie współpracy straży pożarnej, policji, ratownictwa medycznego z obsługą i administracją lotniska podczas prowadzonych działań. W czasie manewrów strażacy mieli możliwość zapoznać się z obiektem oraz przejezdnością dróg dojazdowych na wypadek realnego zagrożenia.

W ramach omówienia strażacy pozyskali wiedzę w zakresie budowy statków powietrznych jakie mogą lądować na lotnisku w Kaniowie. Ponadto przedstawiono sposoby postępowania podczas awaryjnego lodowania samolotu

mp / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.