Foto

  • 12 października 2023
  • 18 października 2023
  • wyświetleń: 3790

W bibliotece o ryzykownych zachowaniach dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym

W bibliotece o ryzykownych zachowaniach dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym - 16.10.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice
W poniedziałek 16 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach odbył się wykład dla rodziców i wychowawców pod tytułem "Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym". Prelekcja została zorganizowana przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego.

Spotkanie poprowadził znany w całym kraju socjolog i ekspert w dziedzinie rzeczywistości cyfrowej - profesor Jakub Andrzejczak.

Opowiadał m.in. o zagrożeniach w Internecie, o przeplataniu się światów wirtualnego i realnego, o sztucznej inteligencji, o ryzykownych zachowaniach podejmowanych przez młodych ludzi w wirtualnym świecie oraz o dostępie dzieci do pornografii, hazardu i innych szkodliwych treści. Uczestnicy spotkania otrzymali wskazówki dotyczące działań profilaktycznych oraz strategii pomocowych.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj