Foto

  • 17 października 2023
  • wyświetleń: 2129

Dzień Dziecka Utraconego w dziedzickiej parafii NMP Wspomożenia Wiernych

Dzień Dziecka Utraconego w dziedzickiej parafii NMP Wspomożenia Wiernych - 15.10.2023 · fot. www.diecezja.bielsko.pl
Na całym świecie 15 października jest Dniem Dziecka Utraconego - czasem pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i ich rodzinach. W parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach po raz kolejny z różańcem w rękach wspólnota parafialna modliła się tego dnia przed Najświętszym Sakramentem.

Wprowadzeniem do modlitewnego spotkania tego dnia były słowa: "modlitwa za tych, którzy cierpią jest przejawem miłości, czasami, gdy nie wiemy jak możemy pomóc, jedyne, co możemy ofiarować, to dar wzajemnej modlitwy...".

Po Różańcu ks. Kamil Żółtaszek odprawił mszę świętą w intencji dzieci, które odeszły przedwcześnie oraz za ich rodziców. Po liturgii odbyły się adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa, śpiew oraz zapalenie światełka pamięci symbolizującego utracone dziecko. Na zakończenie w czasie błogosławieństwa kapłan modlił się słowami:

"Maryjo, Wspomożycielko Wiernych, Bolesna Matko Jezusa, która patrzyłaś na śmierć Twego Syna, otocz macierzyńską opieką dzieci zmarłe przed narodzinami, ich matki i ojców, ich rodziny. A nam wyproś serca wrażliwe, byśmy nigdy nie wzgardzili żadnym z tych najmniejszych. Amen".

mp / czecho.pl

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.