Foto

  • 27 października 2023
  • 29 października 2023
  • wyświetleń: 5475

Kiedy będzie nowy asfalt na fragmencie ul. Barlickiego? Kierowcy nie kryją frustracji

Fragment ul. Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach - 19.10.2023 · fot. mp / czecho.pl
O fatalnym stanie fragmentu ulicy Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach - obok między innymi marketu LIDL - portal czecho.pl pisał już nie raz. Dlatego kierowcy odetchnęli z ulgą, kiedy na początku października rozpoczął się kompleksowy remont nawierzchni tej drogi. Jednak mimo upływu czasu nowy asfalt nie pojawił się przy tym fragmencie drogi.

Przypomnijmy, o tym, że w gminie Czechowice-Dziedzice ruszyły jesienne remonty dróg, portal czecho.pl pisał w sobotę 7 października w artykule "Ruszyły jesienne remonty dróg gminnych. Na pierwszy ogień ulica Barlickiego".

Prace rozpoczęły się w środę 4 października na ulicy Barlickiego, gdzie na niespełna 200-metrowym odcinku między ulicami Prusa i Niepodległości zostanie wykonana nie tylko nakładka asfaltowa, ale również nowa podbudowa drogi.

Jednak, mimo upływu czasu, na wspomnianym fragmencie ulicy Barlickiego nowy asfalt się nie pojawił. O swojej frustracji wynikłej z tego faktu wspominają między innymi w komentarzach czytelnicy portalu czecho.pl.

O informacje w tej sprawie poprosiliśmy czechowicki Urząd Miejski. - Remont ulicy Barlickiego obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni asfaltowej, ale również wykonanie nowej podbudowy drogi. W połowie października wykonano stabilizację gruntu z zastosowaniem spoiwa hydraulicznego (cement) i położono wierzchnią warstwę podbudowy z kruszywa. Aktualnie trwa przerwa technologiczna spowodowana koniecznością związania mieszkanki gruntu i spoiwa hydraulicznego - przekazał nam Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami.

Wykonawca przystąpi do prac bitumicznych na początku listopada.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.