Foto

  • 26 grudnia 2023
  • 19 stycznia 2024
  • wyświetleń: 11844

"Śpjywejmy i grejmy mu". Za nami koncert galowy Festiwalu Kolędowego w Zabrzegu

XI Festiwal Kolędowy w Zabrzegu - 13-14.01.2024 · fot. Mariusz Połowczuk
W weekend 13 i 14 stycznia w kościele pod wezwaniem św. Józefa w Zabrzegu odbył się tradycyjny Festiwal Kolędowy. W rozwinięciu artykułu możecie obejrzeć zapis relacji na żywo oraz fotogalerię.

W sobotę 13 stycznia odbyły się przesłuchania w ramach 2. etapu Konkursu Kolęd i Pastorałek, z kolei w niedzielę 14 stycznia - koncert laureatów oraz zespołu KGW Zabrzeżanki pod nazwą "Śpjywejmy i grejmy mu"- zapis relacji na żywo z tego wydarzenia możecie znaleźć poniżej.O XI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i PastorałekPrzyjmowanie zgłoszeń do XI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Zabrzegu trwało od 3 grudnia, z kolei od 2 do 9 stycznia trwały przesłuchania w ramach 1. etapu. Konkurs był integralną częścią Festiwalu Kolędowego w Zabrzegu i miał charakter ogólnopolski. Skierowany był do amatorów - solistów i zespołów wokalnych oraz wokalno-instrumentalnych - bez ograniczeń wiekowych. Organizator dopuszczał udział uczniów szkół muzycznych I i II stopnia.

Celami konkursu były: krzewienie wartości chrześcijańskich, kultywowanie zwyczaju wykonywania polskich tradycyjnych kolęd i pastorałek, podtrzymywanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, w szczególności kultywowanych w regionie Śląska Cieszyńskiego, pomoc w przełamywaniu barier poprzez stworzenie osobom z niepełnosprawnościami lub wymagającym szczególnej opieki możliwości własnej muzycznej prezentacji, krzewienie kultury muzycznej poprzez wykonywanie twórczości muzycznej oraz integracja środowisk lokalnych.

Uczestnicy mogli zgłosić swój udział w kategoriach wykonawczych:
  • Przełamywanie barier - kategoria dla osób z niepełnosprawnościami,
  • Kategoria solistyczna JUNIOR (do 10 r. ż.),
  • Kategoria solistyczna MŁODZIEŻ (11-16 r.ż.),
  • Kategoria solistyczna DOROŚLI (17+),
  • Kategoria solistyczna 50+,
  • Kategoria zespołowa kameralna - grupy wokalne lub wokalno-instrumentalne, liczące do 5 uczestników (w tym co najmniej 2 wokalistów).


Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin, można znaleźć na stronie internetowej https://konkurskoled.chorjozefa.pl/index.php. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenia Chóru św. Józefa w Zabrzegu. Patronat honorowy nad festiwalem objęli biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej oraz burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.