Foto

  • 30 stycznia 2024
  • 11 lutego 2024
  • wyświetleń: 5059

Za nami lutowa akcja krwiodawstwa. Nadal potrzebna jest krew grup minusowych!

Akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II - 8.02.2024 · fot. Lucjan Martyniak
W czwartek 8 lutego odbyła się tradycyjna akcja krwiodawstwa na placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach.

Podczas akcji zarejestrowały się 22 osoby, a ostatecznie 16 podzieliło się krwią. W tłusty czwartek nie mogło zabraknąć pączków, a ofiarowali je Cukiernia Asteria i Piekarnia U Habermanna.

Dodajmy, że Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach nadal informuje, że obecnie najbardziej potrzebna jest krew grup minusowych.

Za nami lutowa akcja krwiodawstwa. Nadal potrzebna jest krew grup minusowych!
fot. RCKiK Katowice


Życiodajny płyn można także oddawać codziennie w oddziałach terenowych:
  • w Bielsku-Białej przy ul. Wyspiańskiego 21 (na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpital Miejski im. Jana Pawła II). Rejestracja dawców od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.30.

  • w Pszczynie przy ul. dr. Witolda Antesa 11A. Rejestracja dawców od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 13.30.


Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabatów dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.