Foto

  • 4 lutego 2024
  • wyświetleń: 2508

Stowarzyszenie zyskało nowy samochód. Skorzystają z niego osoby z niepełnosprawnością

Uroczystość przekazania samochodu stowarzyszeniu FELICITAS · fot. UM Czechowice-Dziedzice
Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Stowarzyszenie FELICITAS Kreacja Rzeczywistości zyskali nowy samochód - bus marki Ford. Pojazd udało się zakupić między innymi dzięki wsparciu samorządów oraz dofinansowaniu ze środków PFRON.

W uroczystym przekazaniu samochodu wzięli udział burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, wicestarosta bielski Andrzej Kamiński, wójt gminy Kozy Jacek Kaliński, a także dyrektor Śląskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Jan Wroński oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej Katarzyna Olszyna.

Warsztaty Terapii Zajęciowej to część programu prowadzonego przez Stowarzyszenie FELICITAS. Program ma na celu rehabilitację społeczną i zawodową osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Zajęcia dla 60 osób z niepełnosprawnością prowadzone są w placówce w Czechowicach-Dziedzicach oraz w Kozach.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.