Foto

  • 3 lutego 2024
  • 6 lutego 2024
  • wyświetleń: 30973

Podczas modernizacji dworca natrafiono na duży problem. Prace potrwają dłużej niż planowano

Przebudowa czechowickiego dworca kolejowego - 2.02.2024 · fot. mp / czecho.pl


Wizualizacje dworca PKP w Czechowicach-Dziedzicach po przebudowie · fot. PKP S.A. - dokumentacja przetargowa
Podczas modernizacji dworca wystąpił problem z odprowadzeniem wód opadowych z kanalizacji miejskiej - poinformowali nas przedstawiciele PKP S.A. Miasto oraz spółka pracują obecnie nad sposobem odpowiedniego i skutecznego rozwiązania problemu.

Głosy o tym, że podczas przebudowy dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach wystąpił duży problem z drenażem, otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Bartłomieja Sarnę z zespołu prasowego PKP S.A.

- Potwierdzamy, że wystąpił problem z odprowadzeniem wód opadowych z kanalizacji miejskiej od strony ul. Niepodległości, które obecnie zalewają piwnice budynku, co uniemożliwia prowadzenie prac na tym froncie robót. Obecnie pracujemy wspólnie z miastem Czechowice-Dziedzice oraz PKP PLK S.A. nad doborem odpowiedniego i skutecznego sposobu jego rozwiązania. Z pewnością konieczne będzie wykonanie robót dodatkowych, które wydłużą czas trwania inwestycji. To jak bardzo ulegnie on zmianie będzie zależało od wyboru technologii i sposobu rozwiązania problemu - przekazał portalowi czecho.pl przedstawiciel spółki.

Sarna podkreślił jednak, że PKP S.A. zależy na tym, "żeby w tym roku dworzec w Czechowicach-Dziedzicach został otwarty dla pasażerów".

- Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, że niniejsze trudności nie wstrzymują, a jedynie utrudniają prace przy przebudowie dworca. Są one w trakcie. Wewnątrz budynku prowadzone są prace wykończeniowe, a także montaż instalacji. Trwa również wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Prowadzone są również roboty przy renowacji elewacji dworca, a także dawnej wiaty peronowej od strony torów. Praktycznie zakończono już wymianę poszycia dachowego, której montaż trwa jeszcze nad wschodnią częścią budynku - relacjonuje Bartłomiej Sarna.

Przebudowa czechowickiego dworca kolejowego trwa od października 2022 roku. Inwestycja jest dofinansowana ze środków budżetu państwa z Krajowego Programu Inwestycji Dworcowych, a możliwa między innymi dzięki samorządowi Czechowic-Dziedzic, który zobowiązał się wynająć część obiektu. Przypomnijmy, powstanie tam nowa siedziba Ośrodka Pomocy Społecznej oraz muzeum miejskie.

Wartość modernizacji to 47,3 mln zł. Inwestorem są PKP S.A., a dokumentację projektową opracowała pracownia GPVT s.c. z Poznania. Wykonawcą robót budowlanych zostało Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa dworca kolejowego

Od października 2022 roku trwa przebudowa czechowickiego dworca kolejowego. To inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa dworca kolejowego" podaj