Foto

  • 11 lutego 2024
  • 14 lutego 2024
  • wyświetleń: 28196

Jak wyglądało nasze miasto przed laty? Zobacz unikalne zdjęcia!

Historyczne zdjęcia z Czechowic-Dziedzic (opisy pod zdjęciami) · fot. Ze zbiorów Marka Cieślika
Na grupie "Czechowice-Dziedzice na starych zdjęciach" pojawiają się od niedawna unikatowe zdjęcia z Czechowic-Dziedzic sprzed lat. Pochodzą ze zbiorów Marka Cieślika, a udostępnia je Grzegorz Chromik.

Fotografie pochodzą z lat 50. oraz 60. XX wieku, jednak zdarzają się zdjęcia nawet z 1935 roku. Możemy na nich zobaczyć codzienne życie czechowiczan z naszym miastem w tle.

W powyższej galerii opisy do zdjęć, autorstwa Grzegorz Chromika, znajdziecie pod fotografiami. W wielu przypadkach pojawiają się niewiadome, dlatego też zapraszamy na komentowania.

Więcej historycznych zdjęć z Czechowic-Dziedzic, nie tylko ze zbiorów Marka Cieślika, można znaleźć na grupie "Czechowice-Dziedzice na starych zdjęciach" na Facebooku.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj