Foto

  • 15 lutego 2024
  • 18 lutego 2024
  • wyświetleń: 5173

Czechowiczanin zdobył najwyższy szczyt obu Ameryk. Przyświecał mu szczytny cel

Wyprawa Michała Janika na Aconcaguę - 02.2024 · fot. Facebook / Na szczytach marzeń
Czechowiczanin Michał Janik, autor profilu "Na szczytach marzeń" na Facebooku, zdobył najwyższy szczyt Andów i obu Ameryk - Aconcaguę. Zawędrował tam nie tylko za swoimi marzeniami, ale przede wszystkim dla fundacji "Oko w oko z rakiem".

Michał Janik zdobył Aconcaguę, szczyt mający wysokość 6960,8 metrów nad poziomem morza, dokładnie o godzinie 9.43 we wtorek 13 lutego. Razem z nim zawędrowała tam flaga fundacji "Oko w oko rakiem". Nie bez powodu - właśnie trwa akcja organizowana przez tę organizację pod nazwą "Róż się w góry".

Loading...


O co chodzi we wcześniej wspomnianej akcji? W jej ramach profil "Na szczytach marzeń" oraz fundacja "Oko w oko z rakiem" chce namówić do zdrowego trybu życia, pomówić o profilaktyce nowotworów, a także zbierać fundusze na działalność Fundacji. A to wszystko przy okazji górskich wędrówek w ramach Wyzwania na Klimczok odbywającego się co roku w styczniu, Błatnia Challenge, które trwa, oraz właśnie wyprawy na najwyższy szczyt Ameryki Południowej, czyli Aconcaguę.

W ramach akcji w serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka na rzecz fundacji "Oko w oko z rakiem" - TUTAJ.Organizacja została założona 8 października 2018 roku. Justyna Dec, prezes fundacji, w 2016 roku sama zachorowała na raka piersi. Pod koniec leczenia, widząc wielką potrzebę wsparcia pacjentów onkologicznych, stworzyła fundację, która działa w trzech głównych obszarach: wsparcia pacjenta onkologicznego, edukacji na temat czynników wpływających na rozwój chorób nowotworowych oraz promocji zdrowego stylu życia (odżywiania i aktywności fizycznej).

Członkami Fundacji są: dr n. med. Karolina Donocik, Anna Grabarczyk, Agata Stabik. Obecnie fundacja ma 20 wolontariuszy.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.