Foto

  • 21 lutego 2024
  • 24 lutego 2024
  • wyświetleń: 4218

Zapakowała do worka 7 szczeniąt i porzuciła je w polu. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Szczeniaki, które trafiły do fundacji Mam kota na punkcie psa · fot. Fundacja Mam kota na punkcie psa
Powracamy do głośnej sprawy, którą opisywaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Wyrok usłyszała kobieta, która wyrzuciła 7 żywych szczeniąt zapakowanych do foliowych worków w pobliskie krzaki, a ich mamę pozbawiła nie tylko jej dzieci ale także zostawiła ze zbierającym się mlekiem w piersiach, skazując ją na dodatkowy ból.

Zapakowała do worka 7 szczeniąt i porzuciła je w polu. Kobieta usłyszała wyrok
Zapakowała do worka 7 szczeniąt i porzuciła je w polu. Kobieta usłyszała wyrok · fot. Facebook/ Mam kota na punkcie psa


O wyroku, który zapadł 12 lutego, informuje czechowicka fundacja "Mam kota na punkcie psa". Trafiły do niej 3 szczenięta - dwa umarły na drugi dzień, a jeden - Kluseczek - odszedł po 3 tygodniach.

Kobieta została skazana na 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 3 lat, przepadek suczki i jednego szczeniaka, zakaz posiadania wszelkich zwierząt na okres 5 lat, nawiązkę 2000 złotych na rzecz Stowarzyszenia Futrzany Los oraz koszty sądowe i zwrot kosztów pełnomocnika. Wyrok nie jest prawomocny i został wydany w ciągu godziny.

- Oskarżona nie stawiła się na rozprawie, przyznała się jednak do swojej winy już wcześniej na policji. Nasz pełnomocnik złożył wniosek do sądu o uzasadnienie wyroku. Po jego otrzymaniu będziemy zastanawiać się dalej co robić w tej sprawie dlatego, że w naszej ocenie nie jest to wyrok satysfakcjonujący - stwierdziła fundacja "Mam kota na punkcie psa" w mediach społecznościowych.

- Dziwnym jest także fakt, iż obowiązkowa nawiązka w wysokości 2000 zł ma trafić do innej organizacji, która nie miała z tą sprawą nic wspólnego, a nie dla czechowickich zwierząt. Dodatkowo koszty naszego pełnomocnika nie są naliczone nawet w minimalnej wysokości ale zaniżone. Uważamy, że zastosowana kara nie jest tak naprawdę dotkliwa, a wręcz łagodna w stosunku do ilości wyrządzonej krzywdy tym siedmiu szczeniakom i ich mamie - podkreśla organizacja z Czechowic-Dziedzic.

Trzy szczeniaki w worku foliowym odnalezionym na polu. 2 już nie żyją...
Zapakowała do worka 7 szczeniąt i porzuciła je w polu. Zapadł wyrok w głośnej sprawie · fot. Fundacja Mam kota na punkcie psa


Fundacja dodała również, że składając zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nie liczyła na sprawiedliwość, ponieważ "żaden, nawet najwyższy wyrok nie wróci życia tym szczeniętom. Cieszymy się z zakazu posiadania zwierząt choć powinien być jeszcze wprowadzony policyjny dozór, który będzie monitorował to miejsce bo wtedy ta kara ma sens".

Loading...

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.