Foto

  • 19 maja 2024
  • 4 czerwca 2024
  • wyświetleń: 5598

Wehikuł czasu... Piknik Rodzinny w klimacie lat 80. w SP nr 1 w Ligocie

Piknik Rodzinny w klimacie lat 80. w SP nr 1 w Ligocie - 26.05.2024 · fot. Materiały organizatora
Gra w klasy, Commodore 64, Atari, podwórkowy trzepak - tak bawiliśmy się w erze przed smartfonami i PlayStation. I właśnie do tych czasów chcieliśmy się choć na chwilę przenieść wraz z uczestnikami naszego Pikniku Rodzinnego.

Piknik został objęty patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta i rozpoczął się III Turniejem Tenisa Stołowego, występami naszych przedszkolaków oraz uczniów na specjalnie przygotowanej scenie. Mimo złych prognoz od rana towarzyszyła nam piękna pogoda. Na naszych gości czekało wiele atrakcji, m.in. dmuchańce, przejazd Ciuchcią Beskidzką, zajęcia z Lego, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, biologiczno-przyrodniczy escape room.

Przygotowana przez rodziców wystawa PRL przyciągnęła prawdziwe tłumy. Na naszych gości czekały historyczne perełki, np. prasowalnica, kasety magnetofonowe, słynne kartki i bony do Pewexu. W powstałej sali kinowej dzieci mogły posłuchać bajek wyświetlanych z klisz, z rzutnika "Ania". Na boisku szkolnym można się było spotkać i poprzytulać z alpakami, które zamieszkały w przygotowanej przez rodziców zagrodzie.
Nie mogło też zabraknąć Fiata 126p. Specjalnie na tą okazję przyjechały do nas Zgredy 126 oraz Bielskie Klasyki Nocą.

Nasi goście mogli również przenieść się w świat wirtualny dzięki studentom koła Reset UBB i googlami VR. Prawdziwe oblężenie miała fotobudka 3D, która była u nas po raz pierwszy. Dla fanów piłki nożnej zorganizowaliśmy trening z piłkarzami LKS Ligota.

Na koniec odwiedzili nas niezawodni strażacy z OSP Ligota. Nie zabrakło pysznego jedzenia, pokazów mody oraz wspaniałych nagród, które czekały na naszych uczestników.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc - sponsorom, rodzicom, nauczycielom, obsłudze, uczniom - serdecznie dziękujemy! Bez Was całe to przedsięwzięcie nie byłoby możliwe. Dziękujemy za wspaniałą frekwencję, uśmiech i wspólną zabawę!

Aleksandra Czernin

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.