Foto

  • 18 maja 2024
  • 4 czerwca 2024
  • wyświetleń: 19067

Dzień Dziecka pełen atrakcji w Parku Świętej Barbary. Za nami Zapaleńcy

Aktywny dzień dziecka "Zapaleńcy" - 01.06.2024 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl
W sobotę 1 czerwca w Parku Świętej Barbary w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się jubileuszowa edycja imprezy plenerowej Aktywny Dzień Dziecka Zapaleńcy. Jak co roku najmłodsi mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności, zaś zarówno oni, jak i ich opiekunowie, poznania oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej naszej gminy.

W tym roku przypadała 10. edycja Aktywnego Dnia Dziecka ZAPALEŃCY. Aby uświetnić ten jubileusz w programie imprezy zaplanowano spektakl plenerowy pod tytułem "Klaunadzińscy" w wykonaniu warszawskiego Teatru Sztuka Ciała - finalistek programu "Mam talent".

Tegoroczna edycja Zapaleńców zmieniła lokalizację. Ze względu na prace modernizacyjne i nowe nasadzenia w Parku na Północy, tegoroczna impreza odbyła się w Parku Świętej Barbary przy ul. Królowej Jadwigi.

W Punkcie Informacyjnym, młodym uczestnikom imprezy były wydawane specjalne karty uczestnika. Umieszczono na nich program imprezy, schematyczną mapkę parku, z zaznaczonymi strefami aktywności, które są znakiem rozpoznawczym Zapaleńców. Wewnątrz kart znajdowały się pola na pieczątki, potwierdzające udział uczestnika imprezy w zajęciach organizowanych w poszczególnych strefach aktywności.

Uczestnicy imprezy, po pobraniu kart, poruszali się po terenie parku, biorąc udział w wybranych przez siebie zajęciach, grach i prezentacjach w poszczególnych strefach aktywności.

Podobnie jak w czasie poprzednich edycji Zapaleńców odbywały się m. in. pokazy ratowników i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, pokazy strażackie, harcerskie oraz zmagania w różnego rodzaju grach i dyscyplinach sportowych (m. in. piłka nożna, siatkówka, kajaki, judo, karate czy tenis stołowy), a dodatkowo prezentacje z zakresu rękodzieła ludowego, zajęć plastycznych i rozmaitych gier (szachy). Była również możliwość oznakowania roweru, z umieszczeniem jego numeru i danych właściciela w bazie straży miejskiej.

Zadaniem uczestników było zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 10 pieczątek, z różnych stref aktywności. Uprawniało to uczestnika imprezy do odbioru nagrody w postaci pamiątkowej koszulki z logo imprezy.

Zapaleńcy 2024 to impreza finansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice, Lesisko oraz Tomaszówka.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.