Foto

  • 21 maja 2024
  • 23 czerwca 2024
  • wyświetleń: 13414

Marian Derlich nadal sołtysem Bronowa. Wybrano nowy skład Rady Sołeckiej

Wybory sołtysa i Rady Sołeckiej w Bronowie - 17.06.2024 · fot. UM Czechowice-Dziedzice
Marian Derlich przez kolejną kadencję będzie pełnił obowiązki sołtysa Bronowa. W trakcie poniedziałkowego (17 czerwca) zebrania wiejskiego wybrano także 11 członków rady sołeckiej.

Sołtysem Bronowa na kolejną kadencję został dotychczasowy gospodarz wsi Marian Derlich. Za kandydaturą radnego Rady Miejskiej opowiedziało się 47 na 51 głosujących mieszkańców sołectwa.

W trakcie zebrania wybrano także nową radę sołecką, w skład której wchodzą: Andrzej Borowski, Łukasz Dzida, Jan Feruga, Mirosława Feruga, Robert Grzybowski, Artur Kapias, Michał Krawczykiewicz, Andrzej Krętosz, Maria Szkucik, Krystian Zbijowski, Artur Zmełty.

Były to ostatnie wybory sołtysa i Rady Sołeckiej w gminie Czechowice-Dziedzice. 24 maja nowego sołtysa i Radę Sołecką wybrali mieszkańcy Zabrzega, z kolei 13 czerwca odbyło się zebranie, podczas którego wybrano sołtysa i Radę Sołecką w Ligocie.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, która odbyła się 16 maja, przyjęto uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów do zarządów osiedli. Dotyczy to zarządów osiedli: "Tomaszówka", "Dziedzice", "Centrum" oraz "Lesisko". Wybory powinny odbyć się w terminie do trzech miesięcy od podjęcia uchwały, czyli do 16 sierpnia.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.